Bursa Osmangazi Su Arıtma Cihazı

Bursa Osmangazi Su Arıtma Cihazı

Günümüzde birçok insan günlük su tüketimi için damacana su siparişi vermek yerine şebeke suyunu arıtıyor. Mutfaklarına kurdukları su arıtma sistemi ile damacana su satan firmaların çalışma saatlerine bağlı kalmaksızın sürekli taze ve temiz su içebiliyorlar. Peki su arıtma cihazının çalışma prensibi nedir? Ters ozmoz su arıtma cihazlarının çalışma prensibi beş adımda gerçekleşir.

İlk adımda şebekeden gelen su beş mikron gözenekli ön filtre ile buluşur ve minik taşlar, toprak, pas ve asbest gibi tortulardan arınarak su beraklaştırılır.

-İkinci adımda yer alan filtrenin adı aktif karbon blok filtredir. Bu filtre klor başta olmak üzere kötü tat ve kokuya neden olan tüm kimyasal maddeleri sudan arıtır.

-Üçüncü adımda yer alan filtre 1 mikron hassasiyete sahip filtredir. Bu hassasiyetle süzülen su bir sonraki filtreye geçer.

-Dördüncü adımda yer alan membran filtre, üç kat kompozit polyamid maddeden oluşan ileri teknoloji bir filtredir. Bu nedenle memran filtreyi dünya üzerinde sadece birkaç dev kimya firması üretebiliyor. Bu filtreye basınçla gelen su, gözenekleri milimetrenin milyonda birinden çok daha küçük olan membrandan geçerek, en düşük molekül seviyesinde filtrelenir. Suda bulunabilecek zararlı karışımların ve mikropların tamamı filtre edilmiş olur. Sudaki çözünmüş madde miktarı (TDS) yaklaşık %10’lara çıkarılarak, suyun özü elde edilir. Bilinen en küçük virüs, membran gözeneğinden 20 kat daha büyüktür ve bu nedenle virüsler filtreden geçemezler.

-Son adımda, saf haline gelen su tatlandırıcı filtreden geçerken tatlandırılarak içme suyuna dönüşür. Bu süreç oldukça ekonomik ve sağlıklıdır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.